Witamy na Fiat Klub Polska
 • Alfa Romeo Giulia - włoska marka wraca do gry (Detroit 2016)

  Na salonie samochodowym w Detroit swoje stoisko miała także Alfa Romeo, na którym pięknie prezentowała się sportowa Giulia. Model ma za zadanie odrodzić włoską markę.  Alfa Romeo Giulia to długo wyczekiwany następca nieprodukowanego już modelu 159. Oba modele pod każdym względem dzieli jednak przepaść. Giulia to przede wszystkim samochód tylnonapędowy, o idealnym rozkładzie masy i w topowej wersji z silnikiem Ferrari pod maską. Prawdziwie sportowy sedan.
  Alfa Romeo to samochód piękny, choć to oczywiście kwestia gustu, a na pewno nietuzinkowy. Z przodu w oczy rzuca się potężny grill w stylu Alfy oraz okazałe reflektory. Tylna część, szczerze mówiąc, przypomina nieco Kię Optimę, ale Alfa jednak ładniejsza. Z profilu natomiast widać rasową, długą maskę i proporcjonalny tył.  W topowej wersji Quadrifoglio Verde pracuje 6-cylindrowy silnik o mocy 510 KM, przy którym "majstrowali" inżynierowie Ferrari. Od 0 do 100 km/h Alfa Romeo Giulia QV przyspiesza w 3,9 sekundy, co jest wynikiem zwalającym z nóg. Dodając do tego rozkład masy pomiędzy obie osie w stosunku 50:50 oraz napęd na tył lub na cztery koła, otrzymujemy prawdziwy supersamochód.

  Źródło: onet.pl
  wypowiedzi 7 wypowiedzi
  1. Avatar byrrt
   byrrt -
   3,9 do 100? No proszę, czapki z głów! W końcu Alfa wraca
  1. Avatar boch
   boch -
   Alfa Romeo spotyka BMW. Generalnie fajne auto.
  1. Avatar markshall
   markshall -
   Wie ktoś jak osiągnęli taki rozkład masy? Transaxle?
  1. Avatar nygus
   nygus -
   Piękne auto
  1. Avatar miszko
   miszko -
   Na smaczek dodam filmik z YT. Zwróćcie uwagę na... regulowany przedni dolny spoiler! W końcu powstała nowa Alfa w której można się zakochać

  1. Avatar Inkub
   Inkub -
   Jak dla mnie to powiazanie mazdy insigni i bmw.
  1. Avatar boch
   boch -
   Od porównań z BMW M3 Włosi nigdy nie ucieknąhttp://www.iparts.pl