Witamy na Fiat Klub Polska
 • Alfa Romeo Giulia wchodzi do polskich salonów

  Alfa Romeo Giulia wreszcie trafiła do polskich cenników. Ile trzeba będzie zapłacić, za wyczekiwaną włoską nowość?


  Cierpliwość miłośników marki Alfa Romeo została wystawiona na solidną próbę, ale wystarczy jedno spojrzenie na Giulię, aby stwierdzić, że ten czas oraz trud inżynierów marki się opłacił. Samochód nie dość, że wygląda jak prawdziwa Alfa, to jeszcze ma w sobie nutę oryginalności. Chętni na zakup nowego gracza w segmencie D wreszcie mogą szykować swoje portfele. Pojazd jest już dostępny w Polsce.
  Alfa Romeo Giulia jest dostępna w trzech wersjach wyposażeniowych: Giulia, Giulia Super oraz w najbardziej pożądanej opcji Quadrifoglio. Alfa Romeo z napędem tylnym wykorzystuje 2,2-litrową jednostkę wysokoprężną generującą 150 lub 180 KM mocy.


  Słabszy model można rozpędzić 0 do 100 km/h w czasie 8,2 sekundy z 8 biegowym automatem lub 8,4 ze skrzynią manualną o sześciu przełożeniach, 180-konny wariant potrzebuje odpowiednio 7,1 lub 7,2 sekundy. Najszybsza, 510-konna Giulia Quadrifoglio do pierwszej setki potrzebuje czasu 3,9 sekundy. Model ten napędza benzynowy motor V6 o pojemności 2,9 litra.


  Aby pomóc w zatrzymaniu nowej Alfy, zastosowano Integrated Brake System, który pozwolił na skrócenie drogi hamowania pojazdu. W przypadku Giulii wynosi ona 38,5 m, natomiast dla wariantu Quadrifoglio 32 m, przy całkowitym zatrzymaniu z prędkości 100 km/h.


  Za podstawowy wariant ze 150-konnym silnikiem oraz z 6-stopniową manualną skrzynią biegów trzeba zapłacić 139 tys. zł. Z kolei na samochód z 8-biegowym automatem wydamy 149 tys. zł. Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio została wyceniona na 359 tys. zł.
http://www.iparts.pl