Witamy na Fiat Klub Polska
 • Alfa Romeo Giulia Sportwagon - czy tak będzie wyglądać?

  Oficjalna premiera nowego sedana z Włoch sprawiła, że w mediach motoryzacyjnych zaczęły padać pytania dotyczące kolejnych wersji nadwoziowych. Najbardziej prawdopodobny jest model kombi. Dzisiaj mamy zatem dla was szkic Alfy Romeo Giulii Sportwagon.


  Za przygotowaniem szkicu niestety nie stoją projektanci włoskiej marki, a graficy Omniauto.it. To prawdziwa szkoda, bowiem praca domorosłych designerów prezentuje się bardzo dobrze. Groźny przód charakterystyczny dla sedana został zestawiony z eleganckim i opływowym tyłem. Efektem jest niezwykle zgrabna Alfa Romeo Giulia Sportwagon.

  Na razie nie wiadomo czy paleta aut będzie w ogóle rozwijana. Pomysł stworzenia wersji kombi nie jest jednak najgorszy. Taki rodzaj nadwozia ma praktycznie każdy, rynkowy konkurent Alfy Romeo Giulii. Poza tym model bagażowy mógłby pełnić jeszcze dwie role. Po pierwsze miałby szansę stać się bazą do zbudowania pojazdu ze zwiększonym prześwitem. Po drugie w najmocniejszym wariancie Quadrifoglio Verde byłby rozsądniej wycenioną alternatywą dla takich samochodów jak Mercedes C63 AMG Estate czy Audi RS4 Avant.

  Na razie Włosi limitują informacje dotyczące Alfy Romeo Giulii. Nieco więcej będzie wiadomo w momencie światowej premiery auta podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Być może wtedy rozstrzygnie się również przyszłość kolejnych wersji nadwoziowych.

  Źródło: Onet.pl
  wypowiedzi 2 wypowiedzi
  1. Avatar byrrt
   byrrt -
   Byłoby pięknie
  1. Avatar ciril
   ciril -
   Wiele się słyszy iż zgodnie z zapowiedziami kombi nie będzie. Choć nie udało mi się dotrzeć do oficjalnych źródeł związanych z Fiatem (angielski kicha). Ponoć z Giulią celują w rynek USA, a tam kombi się nie sprzedaje.
   Trzeba poczekać do września i salonu we Frankfurcie.
http://www.iparts.pl