Witamy na Fiat Klub Polska
 • Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio - moc w służbie prawa

  Polscy policjanci mogą pozazdrościć włoskim Carabinieri co najmniej kilku rzeczy. Pogody, modnych ubrań i teraz także auta. Do służby już wkrótce wejdzie Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio. FCA pokazało pierwsze dwa egzemplarze sedana, które już wkrótce trafią do floty stróżów prawa.


  Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio to niewątpliwie niezwykle ciekawe auto. Sedan ma posępne spojrzenie, powabną linię nadwozia i jest piekielnie mocny. Dwie turbosprężarki sprawiają, że 2,9-litrowy silnik V6 jest w stanie wykrztusić z siebie aż 510 koni mechanicznych. Dzięki temu auto osiąga pierwszą setkę już w 3,9 sekundy.

  Sedany zakupione przez Carabinieri zostały oczywiście specjalnie dostosowane do warunków służby. Posiadają odpowiednio polakierowaną karoserię, lampy stroboskopowe na dachu oraz tablety z dostępem do wewnętrznego systemu policji. Nie to jednak prawdopodobnie będzie się liczyć dla stróżów prawa. Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio po wejściu do floty radiowozów stanie się najszybszym i najmocniejszym pojazdem policyjnym we Włoszech.

  Giulia Quadrifoglio niestety nie stanie się standardowym samochodem Carabinieri, który będzie można zobaczyć na każdym rogu. Do prowadzenia sedana zostaną dopuszczeni wyłącznie wcześniej przeszkoleni funkcjonariusze. Kurs będzie realizowany przez instruktorów wyznaczonych przez Alfę Romeo.

  Najmocniejsza Giulia nie stanie się jedynym modelem, który zasili flotę pojazdów włoskich policjantów w najbliższym czasie. W sumie Fiat Chrysler Automobiles podpisało umowę na dostarczenie 800 pojazdów w roku 2016. Na listę trafił również Jeep Renegade oraz Fiat Panda 4x4.

  Źródłonet.pl
http://www.iparts.pl