Witamy na Fiat Klub Polska
 • Abarth 595 OT - nowa twarz włoskiego sportowca

  Abarth może być szybki, jednak nie tylko na drogach cywilnych. Dzisiaj włoski tuner zaprezentował model, który został dedykowany wyścigom motorowym. Oto Abarth 595 OT.


  Na pierwszy rzut oka mały hatchback wygląda podobnie do pozostałych kreacji włoskiego tunera. Abarth 595 OT wyróżnia się głównie za sprawą lekkich obręczy OZ Racing, klatki bezpieczeństwa w kabinie i sportowych kubełków.

  Zmiany pojawiają się również pod maską. Do napędu Abartha 595 OT nadal służy 1,4-litrowy, doładowany silnik benzynowy. W tym jednak przypadku posiada on aż 190 koni mechanicznych. Włoscy inżynierowie nie mogą na razie zdradzać informacji dotyczących osiągów auta. Mogą w zamian powiedzieć, że sprawność jednostki da się dodatkowo poprawić za sprawą montażu chociażby specjalnego układu wydechowego.

  Abarth 595 OT jest dedykowany Italian Tourism Championship oraz Abarth Selena Trophy. Już niedługo Abarth zacznie przyjmować zamówienia na małą wyścigówkę. Cena na razie nie jest znana. Przedstawiciele firmy przekonują jednak, że powinna być ona atrakcyjna.

  Źródło: onet.pl
http://www.iparts.pl