Witamy na Fiat Klub Polska
 • 2 milionowy Fiat 500 na sześćdziesiąte urodziny

  Kilka dni po swoich 60. urodzinach, kultowy model marki Fiat świętuje 2-milionowy sprzedany egzemplarz. To kolejny sukces „małego, wielkiego samochodu”, który w ciągu swojej długiej historii zgromadził liczne nagrody i ustanowił wiele rekordów.


  Wraz z legendarnym poprzednikiem, od 1957 roku sprzedano już ponad 6 mln egzemplarzy.
  Natomiast osiągnięcie granicy dwóch milionów sprzedanych samochodów stanowi bardzo ważny wynik, zważywszy, że uzyskano ją zaledwie 10 lat od premiery modelu, odzwierciedlając globalny sukces samochodu. Sprzedawany w 100 krajach na całym świecie, Fiat 500 to numer jeden wśród samochodów miejskich w Europie, lider sprzedaży na ośmiu rynkach i jeden z pierwszej trójki w sześciu kolejnych krajach, ze stałym wolumenem sprzedaży od 2007 roku, z której 80 proc. rejestruje się poza terytorium Włoch. W samych tylko Niemczech, od 2007 roku sprzedano 200 tysięcy samochodów Fiat 500.

  Nabywcą samochodu o numerze nadwozia 2000000 jest Melanie, młoda nauczycielka w przedszkolu w Monachium. Jest typowym przedstawicielem pokolenia Millennial, żyjącego przyszłością, a nie przeszłością, podobnie jak Fiat 500. Model, który wybrała to Fiat 500S, nowa sportowa wersja wyróżniająca się śmiałym wyglądem i bogatym wyposażeniem w standardzie.

  Zgodna ze hasłem reklamowym „Forever Young", który towarzyszył tegorocznym obchodom 60. urodzin Fiata 500, z okazji których wprowadzono na rynek aż dwie serie specjalne: limitowaną i numerowaną serię zaprezentowaną podczas Salonu Samochodowego w Genewie oraz 500 Anniversario inspirowaną słynnym okresem Dolce Vita.

  Jednym z sekretów światowego sukcesu Fiata 500 jest jego ciągła ewolucja poprzez nowe interpretacje, do których należą między innymi serie specjalne, takie jak „500C by Gucci”, „500 by Diesel” oraz ostatnia 500 Riva, „the smallestyacht in the world”.
  Udostępnij
https://www.iparts.pl