Witamy na Fiat Klub Polska
 • 1996 Fiat Bravo Windsurf - zapomniany koncept

  W 1995 roku na rynku pojawiły się dwa modele Fiata o bliźniaczo podobnych nazwach: Bravo i Brava. Oba dość dobrze radziły sobie na rynku i żeby to uczcić, na salonie samochodowym w Turynie w 1996 roku zaprezentowano oryginalny koncept bazujący na tych właśnie modelach. Przed Wami Fiat Bravo Windsurf.


  Przypomnijmy, że Bravo i Brava w zakresie konstrukcji były w zasadzie tymi samymi pojazdami. Bravo wyróżniało się 3-drzwiowym nadwoziem, a model Brava można było rozpoznać po 5-drzwiowym nadwoziu z charakterystycznym obłym tyłem.


  Prezentowany koncept o nazwie Bravo Windsurf bazował rzecz jasna na płycie podłogowej modeli Bravo/Brava, jednak jego nadwozie znacznie odbiegało od raczej stonowanych aut produkcyjnych. Koncept został zaprojektowany i stworzony przez włoską firmę Giannini, która praktycznie od początku swojego istnienia związana jest z Fiatem.

  Pas przedni konceptu Bravo Windsurf przypomina modele seryjne, jednak jego agresywny zderzak i zadziornie ukształtowana maska nie pozostawiały złudzeń, że jest to ciekawsza wersja Bravo. Koncept Windsurf to pojazd o sportowej sylwetce. Główny nacisk położono na aerodynamikę, a ostateczny kształt nadwozia z obłą kabiną i sporym spoilerem tylnym jest wynikiem testów w tunelu aerodynamicznym. Dzięki temu koncept mógł pochwalić się bardzo niskim współczynnikiem oporu powietrza, który wynosił jedynie Cx = 0,24.

  Koncept Bravo Windsurf napędzany był 2,0-litrowym silnikiem benzynowym, który generował 160 KM. Stosunkowo lekkie i aerodynamiczne nadwozie pozwalało na osiągnięcie prędkości maksymalnej wynoszącej ponad 250 km/h.

  Nie wiem jak Wam, ale mi auto b. się podoba choć jest to ewidentnie auto koncepcyjne..
  Źródło: http://blog.pgd.pl/1996-fiat-bravo-w...niane-koncepty
  wypowiedzi 2 wypowiedzi
  1. Avatar boch
   boch -
   podoba mi się jedynie przedni zderzak, reflektory i grill. felgi też. reszta nie w moim guście.
  1. Avatar _Krycha_
   _Krycha_ -
   Wszystko ładnie pięknie , prócz tego tyłu. Jak dla mnie jest brzydki Przodek i bok auta jak najbardziej na plus
http://www.iparts.pl